top of page

eTwinning

"Education is the most powerful weapon which   you can use to change the world". Nelson Mandela
​Šta  je eTwinning

 

eTwinning je internet portal koji povezuje zaposlene u školskim i predškolskim ustanovama širom Evrope sa ciljem da im omogući da zajednički osmišljavaju i sprovode projekte, razmenjuju ideje i primere dobre prakse, povezuju učenike i obogaćuju nastavu. eTwinning portal promoviše saradnju škola u Evropi i šire putem upotrebe informaciono-komunikacionih tehnologija, pružajući pri tome pomoć, podršku i gotove alate. Korišćenje portala je besplatno i bezbedno.

Namenjen je isključivo zaposlenima u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama. Učitelji, nastavnici, vaspitači, bibliotekari, pedagozi, psiholozi, profesori u Srbiji mogu se registrovati na eTwinning portalu i pridružiti se zajednici eTvinera.

eTwinning može da bude prilika za profesionalni razvoj i napredovanje. Putem portala se može ostvariti saradnja sa kolegama iz Evrope i šire. eTwinning portal obezbeđuje okruženje pogodno za razmenu ideja, iskustava i saveta, mogućnost uključivanja u razne tematske grupe i forume, kao i prilike da se obukama preko interneta i vebinarima razvijaju i nastavničke i učeničke IKT veštine.

​Kako koristiti portal

Na početnoj strani portala nalazi se polje „registruj se“, a klikom na njega otvara se tabela u koju nastavnik ili vaspitač upisuje svoje osnovne podatke. Kada je predregistracija završena, na adresu e-pošte stiže poruka koja u sebi sadrži link na koji je potrebno kliknuti kako bi se registracija završila i kako bi novoregistrovani eTviner definisao korisničko ime i šifru. Nakon toga svaki eTviner se može prijaviti i dobiti pristup svojoj radnoj površini gde se nalazi nekoliko kartica, preko kojih se mogu tražiti kolege ili pregledati raniji projekti. Radna površina je lični ”prostor” na platformi svakog eTvinera i dobro je redovno je ažurirati.Da biste započeli eTwinning projekat, treba da u svojoj listi kontakata imate kolege sa kojima želite da sarađujete kroz projekat. Pored radne površine tu je Twinspace koji sadrži gotove IKT alate za lakšu komunikaciju i postavljanje i razmenu raznih materijala. Zapaženi eTwinning projekti, koje Nacionalni tim za podršku nominuje, mogu biti nagrađeni nacionalnom i evropskom eTwinning oznakom kvaliteta.

 

Postupak za validaciju registracije zaposlenih u školama i predškolskim ustanovama

 

​U cilju osiguranja bezbednosti svih korisnika portala, nakon obavljene registracije na internet portalu eTwinning, neophodno je da zaposleni u školi/predškolskoj ustanovi, u roku od tri radna dana od registracije, pošalje skeniranu potvrdu o svom zaposlenju/angažovanju u školi/predškolskoj ustanovi, na adresu e-pošte Nacionalnog tima za podršku: etwinning@tempus.ac.rs. Potrebno je da potvrda ima potpis direktora i pečat škole/predškolske ustanove .Ako osoba koja se registruje na portal ne pošalje potvrdu iz koje se vidi da je zaposlen/a u vaspitno-obrazovnoj ustanovi, njegov/njen projekat ne može biti odobren.Ukoliko zaposleni u školi/predškolskoj ustanovi nije u mogućnosti da pošalje potvrdu u definisanom roku, potrebno je da kontaktira Nacionalni tim za podršku u roku od tri radna dana od registracije na portal eTwinning.Molimo buduće eTvinere da se upoznaju sa pravilima ponašanja.Potvrdu možete preuzeti ovde:  http://erasmusplus.rs/wp-content/uploads/2015/07/Potvrda-o-aktivnom-radnom-odnosu-u-vaspitno-obrazovnoj-ustanovi.pdf?langkl=lat

 Srećan eTwinning!

Preuzeto sa : http://erasmusplus.rs/evropske-mreze/etwinning/

bottom of page